Більче-Золотецька громада
Тернопільська область, Чортківський район

Тернопільська митниця інформує:

Дата: 13.11.2024 14:14
Кількість переглядів: 34

Фото без опису

Щоденно Тернопільська митниця поповнювала державну скарбницю на 28 млн гривень

 

У жовтні 2024 року Тернопільська митниця спрямувала до Державного бюджету України понад 655 млн гривень, що на 37 млн грн більше минулорічного показника.

Зокрема, завдяки активній співпраці із субєктами зовнішньоекономічної діяльності забезпечено надходження майже 595 млн гривень податку на додану вартість, 45 млн грн мита, а також 14,7 млн грн акцизного податку. Інші надходження склали понад 126 тис. гривень.

Щоденно впродовж цього місяця Тернопільська митниця поповнювала державну скарбницю на 28 млн гривень.

Серед товарів, при митному оформлені яких сплачено найбільше податків переважали:

  • трактори (44,7 млн грн);

  • полімери етилену (36,3 млн грн)

  • автомобілі легкові (36 млн грн),

  • морожена риба (29,5 млн грн),

  • калькулятори та кишенькові машинки для записування, відтворювання і візуального представлення даних з обчислювальними функціями (26,5 млн грн),

Загальна сума додаткових надходжень до держскарбниці від контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, контролю за правильністю визначення країни походження товарів та класифікаційної роботи склала понад 20,6 млн гривень. 

Щодо справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем їх розташування або поза робочим часом

 

Законом України від 22 серпня 2024 року № 3926-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу» внесено зміни, зокрема, до статті 247 та пункту 9-11 розділу ХХІ Митного кодексу України в частині справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем їх розташування або поза робочим часом, установленим для них.

За виконання митних формальностей митними органами поза місцем їх розташування або поза робочим часом із заінтересованих осіб справляється плата у розмірах, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року, та в порядку, визначеному наказом Міністерства фінансів України від 23.10.2017 № 862.

До 19.04.2025 року плата не справляється у разі здійснення митних формальностей щодо:

1) гуманітарної допомоги, яка ввозиться на митну територію України (вивозиться) відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу»  (ч. 5 ст. 6 цього Закону);

2) вантажів, які переміщуються через митну територію України відповідно до Закону України «Про транзит вантажів» (абзац 4 ст. 3 цього Закону);

3) товарів, які переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою (ч. 4 ст. 250 МКУ);

4) виконання митних формальностей поза місцем розташування митних органів у межах спрощень, наданих підприємству, крім випадків:

а) виклику посадової особи митного органу таким підприємством;

б) здійснення посадовою особою митного органу митних формальностей безпосередньо на об’єкті підприємства, зазначеному в авторизації на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням», відповідно до ч. 3 ст. 249-1 МКУ (ч. 8 ст. 247 МКУ);

5) товарів, поміщених  у митний режим імпорту (п. 9-11 розділу ХХІ МКУ);

6) товарів, що ввозяться на митну територію України громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі такими особами Збройним Силам України та добровольчим формуванням територіальних громад, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам (тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні) (п. 9-22 розділу ХХІ МКУ).

Гаряча лінія: "Право бути почутим у митних питаннях: механізми реалізації та порядок подання заперечень"

 

Учора в Тернопільській митниці відбулася гаряча лінія, присвячена реалізації права бути почутим у митних питаннях.

Начальник відділу організації митного контролю та оформлення Тернопільської митниці Андрій Саварин надав вичерпні відповіді на запитання додзвонювачів щодо особливостей застосування зазначеного права у митних питаннях, механізмів реалізації та порядку подання заперечень.

Нижче наведено основні питання, які обговорювалися під час заходу, разом із короткими відповідями на них.

 

1. Що передбачає право бути почутим?

 

Відповідь: Стаття 19-9 Митного кодексу України гарантує право заінтересованої особи бути поінформованою про підстави, за яких митний орган приймає рішення, і письмово висловити свої заперечення або додаткові пояснення перед винесенням рішення.

 

2. Як особа може скористатися правом бути почутою та що мається на увазі під несприятливим для неї рішенням?

 

Відповідь: Особа має можливість подати письмові пояснення чи документи до митного органу до моменту прийняття рішення щодо її справи. 

Несприятливими є рішення, визначені п.п. 7, 9, 12 і 13 ч. 3 ст. 19-2 Митвного кодексу України (далі - МКУ), прийняті за ініціативою митного органу, а також рішення, визначені п. 6 ч. 3 ст. 19-2, п. 2 ч. 2 ст. 76-4 МКУ. До таких рішень відносяться наступні:

  • про внесення змін до рішення;

  • про зупинення рішення;

  • про скасування рішення;

  • про анулювання рішення.

У випадку, коли рішення ініціювалося самою заінтересованою особою, то несприятливими вважаються рішення:

  • про відмову в наданні рішення;

  • про завершення процедури кінцевого використання;

  • про відмову у завершенні процедури кінцевого використання.

 

3. Чи завжди митні органи застосовують право бути почутим?

 

Відповідь: Ні, існують винятки. Право бути почутим не застосовується зокрема, якщо реалізація права створює загрозу заподіяння шкоди національній безпеці, життю та здоров ю людей, підприємству відмовлено у прийнятті заяви до розгляду,  у разі зняття підприємства з обліку у митних органах, несприятливе рішення приймається у зв’язку із застосуванням до підприємства санкцій тощо.

 

4. Які строки для висловлення позиції особи?

 

Відповідь: Особа має право протягом 30 днів з дня отримання повідомлення митного органу про намір прийняти несприятливе рішення подати письмові заперечення та додаткові документи чи відомості.

 

5. Що робити, якщо митний орган не надав можливості бути почутим?

 

Відповідь: Якщо особа вважає, що її право бути почутою було порушене, вона може оскаржити рішення митного органу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь