Сьогодні у Тернополі стартував триденний тренінг «Розбудова політичної участі та лідерства жінок», в якому бере участь сільський голова Галина Огородник.





На відкриття заходу завітав заступник начальника Тернопільської ОВА Павло Журба. Він зазначив, що в області вже є позитивні приклади жіночого лідерства, проте рівень залученості жінок до процесів ухвалення рішень усе ще недостатній. Також наголосив, що важливо створювати умови для рівного доступу жінок до керівних посад, адже саме це сприятиме ефективному розвитку громад та регіону загалом.
Статистика свідчить, що рівень політичної участі жінок в Україні залишається низьким. Станом на серпень 2025 року у Верховній Раді лише 20,9% жінок (ВРУ, 2025), а серед голів громад – лише 17% (ЦВК, 2020).
Саме тому метою тренінгу є підвищення рівня залученості жінок до політики, формування навичок для участі у виборчих процесах та створення справедливого й інклюзивного представництва у владі.
Подібні тренінги вже відбулися у п’яти областях України, а тепер до цієї ініціативи долучилася й Тернопільщина.
Тренінг реалізовуватиметься Центр "Жіночі перспективи" та UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні, у співпраці з Центральна виборча комісія - Central Election Commission of Ukraine та МФО "Рівні можливості" у ВРУ, в межах проєктів «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», що фінансується Embassy of Sweden in Kyiv, «Посилення лідерства жінок для стійкого та мирного суспільства», що фінансується Embassy of Denmark in Ukraine, та «Побудова демократичного, мирного та гендерно рівного суспільства в Україні», що фінансується Royal Norwegian Embassy in Kyiv.




