Борщівського відділення управління Фонду соціального страхування інформує

Дата: 22.08.2018 21:16

Збір зернових затягується у зв’язку із погодними умовами, зараз жнива будуть проходити в пришвидшених темпах.
І щоб жнивна компанії пройшла без нещасних випадків на виробництві варто ще раз нагадати про правила техніки безпеки та охорону праці.

Перед продовженням зернозбиральних робіт керівниками господарств, фермерами повинні бути проведені певні організаційні та профілактичні заходи для недопущення випадків травмування працюючих на жнивах.
Для цього в першу чергу необхідно забезпечити:
- проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які будуть брати участь у збиранні врожаю;
- допуск до роботи на тракторах та комбайнах механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право управління даною сільськогосподарською технікою;
- ознайомлення, під розписку, всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів по території господарств;
- виділення, позначення табличками та обладнання спеціальних місць для відпочинку та харчування працюючих, забезпечення їх умивальниками, миючими засобами та рушниками;
- працівників до початку робіт всіх спецодягом, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори і т.д.), укомплектування зернозбиральної техніки необхідним устаткуванням та вогнегасниками, поповнення медичних аптечок медикаментами для надання першої долікарської допомоги; комбайнерів чистками, різаками, щітками, спеціальними крючками для очищення різального апарату, решіток, молотилки та інших робочих органів зернозбиральних комбайнів;
- обладнання всіх небезпечних вузлів зернозбиральної техніки захисними кожухами, робота без яких категорично забороняється;
- призначення старшого при колективній роботі на жнивах; недопущення знаходження на комбайні сторонніх осіб при роботі в загінці на збиранні зернових;
- проведення всіх видів регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки тільки після повної зупинки всіх агрегатів;
- обладнання всіх тракторів та автомобілів, які братимуть участь у жнивах, справними іскрогасниками;
- переведення всіх тракторів, які будуть відвозити солому від комбайнів або виконувати інші транспортні роботи на широку колію;
- недопущення роботи комбайнів на схилах із кутом більше 10 градусів (при роботі на крутих схилах двері комбайна повинні бути постійно відчинені та закріплені в цьому положенні).
Особливу увагу слід звернути на скиртуванні соломи. До роботи скиртоправами допускаються тільки повнолітні особи, які пройшли медогляд і одержали дозвіл лікаря на виконання робіт на висоті. Трактори, на які навішені стогоклади обов’язково переобладнуються на широку колію; скиртування проводять тільки у світлий час доби і при швидкості вітру не більше 6 м за секунду; не дозволяється скиртувати під час грози; забороняється використовувати стогоклад для підйому людей на скирту і спускання з неї; кількість скиртоправів одночасно на скирті не повинна бути більше 6 чоловік.
Під час жнив велика робота ведеться на зернових токах. При даному виді робіт потрібно, щоб на вході до току висів плакат “Вхід стороннім особам заборонено”, щоб бункери для зерна мали решітки або кришки і були обов’язково замкнені. Вмикання зерноочисних машин проводить відповідальний працівник, а під час технічного обслуговування або ремонту обладнання повинно бути зупинено та відключено від напруги. При цьому на рубильниках і пускових пристроях вивішуються плакати “Не вмикати! Працюють люди!”.
Звертаємося до всіх, хто буде працювати на жнивному полі! Бережіть своє життя і здоров’я, тільки виконання вимог охорони праці, належна організація робіт дадуть змогу провести збирання зернових урожаю 2018 року без травм і аварій.

Страховий експерт з охорони праці
Борщівського відділення управління Фонду соціального
страхування України в Тернопільській області