с.Олексинці

ОЛЕКСИНЦІ — село, розташоване на лівому березі Серету, за 16 км від районного центру й за 18 км від залізничної станції Озеряни-Пилатківці.

Вперше в історичних джерелах Олексинці згадуються під 1448 роком. В с. Шершенівці 1902 року страйкували кількасот селян на чолі з Петром Волощуком і Дмитром Кучерою. Обидва селянини були засуджені до ув’язнення. У липні—вересні 1920 року в селі встановлена влада Рад, діяв ревком. Під час окупації села буржуазно-поміщицькою Польщею селяни Олексинець не раз виступали проти своїх гнобителів. Найбільший страйк тут відбувся у червні 1936 року, коли страйкуючі вимагали збільшення заробітної плати, поліпшення умов праці. Виступ було жорстоко придушено, багатьох учасників кинуто до в’язниці.

Під час Великої Вітчизняної війни 195 жителів боролися проти фашистів на фронтах війни, 62 чоловіка загинули, 133 за бойові подвиги удостоєні урядових нагород. Відступаючи під ударами радянських військ, гітлерівці підпалили село. Завдяки мужності бійців з підрозділу майора Табишкіна й місцевого населення вдалося погасити пожежу та врятувати багатьох жителів. У боях за визволення села полягли 41 воїн і 12 місцевих жителів.