Для ознайомлення

Дата: 20.11.2018 16:44

Європейський суду з прав людини встановив, що розміщення виклику шляхом публічного повідомлення на сайті суду є порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

У справі «Дріді проти Німеччини» (заява №. 35778/11) Європейський суд з прав людини одноголосно встановив, що розміщення виклику шляхом публічного повідомлення на сайті суду є порушенням статті 6 Конвенції, виходячи з того, що Апеляційний суд визначивши дату судового розгляду, відповідно до національного законодавства розмістив повістку на сайті суду оскільки обвинувачений був за кордоном, однак виклик до суду публічним повідомленням не забезпечив присутності особи на засіданні, під час якого розглядалася апеляційна скарга цієї особи. Так, Європейський Суд констатував порушення пункту 1 статті 6 та пункту 3 (с) статті 6 Конвенції, тобто порушення права на справедливий судовий розгляд / права захищати себе особисто чи використовувати юридичну допомогу захисника.

Крім того, з огляду на те, що захиснику Абдельхаміда Дріді не було надано можливість належним чином підготуватися до участі у засіданні, підготувати захист або взяти участь у розгляді апеляції, Європейський Суд констатував порушення права на справедливий судовий розгляд / права мати час і можливості, необхідні для підготовки свого захисту / права захищати себе особисто чи використовувати юридичну допомогу захисника, які визначені пунктом 1 статті 6 та пунктами 3 b) і с) статті 6 Конвенції.

Повне рішення по справі «Дріді проти Німеччини» (заява №. 35778/11) доступне в базі даних HUDOC за посиланням: http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=003-6155208-7964981

З текстом прес-релізу рішення у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням: https://www.echr.com.ua/translation/sprava-dridi-proti-nimechchini-pres-reliz/

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і носить інформаційний характер.