НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ ТРАВУ !!!

Дата: 01.03.2019 18:04

У зв’язку із підвищенням температурних показників є велика вірогідність почастішання випадків спалювання населенням сухої рослинності  на відкритих територіях, які можуть перерости у масштабні пожежі.

Сьогодні ми мали прикрий випадок в Більче-Золотому , де невідомою особою було запалено суху траву на горі з боку вулиці Долішня та Загать. Враховуючи географічне розміщення  села , під'їзд пожежного автомобіля до місця згоряння неможливий , а це є великою загрозою для житлових  будинків, які знаходяться поруч.

Крім того, необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини призвести до загибелі не тільки представників фауни даного регіону, але й людей, знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні.

Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.
Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу  у розмірі від 3060 до 6120 гривень.

За ці ж дії, тільки в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, у зоні відчуження, розмір штрафів може досягати понад 12 тисяч гривень, а для юридичних і посадових осіб понад 20 тисяч гривень.

Тому закликаємо всіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, не спалювати залишки рослинності (стерня, солома), не розводити багання в лісах та лісосмугах, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Пам’ятайте!
             Зупинити початкове розповсюдження вогню  значно легше, ніж загасити велику пожежу!