Управління соціального захисту населення інформує

Дата: 03.07.2019 10:58

Порядок призначення і виплати  компенсації  фізичним особам, які     надають соціальні послуги (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2004 №558.

Непрацюючі фізичні особи, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), о мають право на призначення  та виплату щомісячної компенсаційної виплати.

Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у  таких розмірах:
          15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги особі з інвалідністю I групи ;
          10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особі з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю;

7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особі з інвалідністю III групи та хворим, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду.
           Для осіб,  які досягли пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інвалідам, що надають соціальні послуги, компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:
        15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги  особі з інвалідністю I групи ;

10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особі з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю ;

7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги  особам з інвалідністю III групи та хворим, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатнідосамообслуговування.
 Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.
 Компенсація призначається з дня подання заяви фізичною особою, яка надає соціальні послуги.

Для призначення компенсації подаються такі документи:
 І. непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:
 1. заява про згоду надавати соціальні послуги;
 2. паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 3. висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що ста
н її здоров’я дозволяє надавати послуги;
 4. копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки – письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце
 роботи