Більче-Золотецька громада
Тернопільська область, Чортківський район

Охорона праці під час проведення весняно-польових робіт.

Дата: 13.03.2020 10:33
Кількість переглядів: 595

Фото без описуОхорона праці під час проведення весняно-польових робіт

      

Весняно-польові роботи – це напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зокрема, у березні-квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових тракторних і, майже така ж частка транспортних робіт.

     У цей час значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних із посівною кампанією, зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, у тому числі, за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо.

    Усе це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки і внаслідок неналежної організації робіт.

    Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від виробничої бази. Через це знижується контроль за безпекою працюючих зі сторони роботодавця. У цих умовах підвищується особиста відповідальність особи, відповідальної за безпечне проведення робіт та механізаторів – безпосередніх виконавців робіт із підвищеною небезпекою. Під час проведення весняно-польових робіт найчастіше нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах.

     Причинами настання цих нещасних випадків є:

- порушення трудової і виробничої дисципліни;

- порушення Правил дорожнього руху;

- порушення вимог безпеки праці під час експлуатації транспортних засобів та обладнання.

     Серед інших причин нещасних випадків: допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань із питань охорони праці; невиконання вимог інструкцій з охорони праці; недосконалість технологічних процесів; незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання тощо.

Роботодавцям напередодні розгортання весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році, організувати роботу згідно з вимогами законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а саме:

- організувати навчання, перевірку знань та інструктажів з питань охорони праці;
 - забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечками, питною водою та засобами пожежегасіння;

- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;

- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

- не допускати до роботи хворих працівників, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктажі з питань охорони праці;

- провести заходи щодо посилення трудової та виробничої дисципліни;

- для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

- заміняти, регулювати та очищати робочі органи машини дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені або встановлені на підставки робочі органи;

- не допускати експлуатацію машин без огороджень рухомих елементів;

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією.

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Працівник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і ввімкненій передачі.

     На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений у спецодяг, спецвзуття, використовувати засоби індивідуального захисту (захисні окуляри, респіратор). Сівальнику забороняється під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, працювати при знятих огородженнях рухомих частин, очищати руками робочі органи.

     При застосуванні гербіцидів та пестицидів в полі необхідно пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, у подальшому витримати карантинні строки, які встановлені для певного виду пестицидів. Не менш важливим питанням у частині безпеки праці під час весняно-польових робіт є проходження відповідних медичних оглядів перед допуском працівників до участі у виробничому процесі, організація перед рейсових медоглядів трактористів-машиністів і водіїв автомобілів. Особливу увагу потрібно приділити вимогам безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач та дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху. Виконання усіх вимог, норм та правил з охорони праці рятує не тільки робітника від травм, але й керівника від проблем і відповідальності, бо травмування чи загибель працівника на робочому місці - це завжди біль і трагедія. Отже основне завдання організувати комплекс весняно-польових робіт так, щоб забезпечити одне з найважливіших прав працівників - їх право на життя і здоров’я під час виконання трудових обов’язків.

Згідно з чинним законодавством для своєчасного і ефективного проведення розслідування нещасних випадків, про травмування працівників роботодавцям протягом доби необхідно повідомляти Борщівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області (тел. 2-40-14 або 0682464630).

Страховий експерт з охорони праці

Борщівського відділення 

Управління Фонду соціального страхування України

   в Тернопільській області  

  І.Б. Ставрук 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь