Більче-Золотецька громада
Тернопільська область, Чортківський район

Охорона праці під час проведення весняно-польових робіт.

Дата: 13.03.2020 10:33
Кількість переглядів: 519

Фото без описуОхорона праці під час проведення весняно-польових робіт

      

Весняно-польові роботи – це напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зокрема, у березні-квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових тракторних і, майже така ж частка транспортних робіт.

     У цей час значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних із посівною кампанією, зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, у тому числі, за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо.

    Усе це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки і внаслідок неналежної організації робіт.

    Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від виробничої бази. Через це знижується контроль за безпекою працюючих зі сторони роботодавця. У цих умовах підвищується особиста відповідальність особи, відповідальної за безпечне проведення робіт та механізаторів – безпосередніх виконавців робіт із підвищеною небезпекою. Під час проведення весняно-польових робіт найчастіше нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах.

     Причинами настання цих нещасних випадків є:

- порушення трудової і виробничої дисципліни;

- порушення Правил дорожнього руху;

- порушення вимог безпеки праці під час експлуатації транспортних засобів та обладнання.

     Серед інших причин нещасних випадків: допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань із питань охорони праці; невиконання вимог інструкцій з охорони праці; недосконалість технологічних процесів; незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання тощо.

Роботодавцям напередодні розгортання весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році, організувати роботу згідно з вимогами законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а саме:

- організувати навчання, перевірку знань та інструктажів з питань охорони праці;
 - забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечками, питною водою та засобами пожежегасіння;

- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;

- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

- не допускати до роботи хворих працівників, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктажі з питань охорони праці;

- провести заходи щодо посилення трудової та виробничої дисципліни;

- для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

- заміняти, регулювати та очищати робочі органи машини дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені або встановлені на підставки робочі органи;

- не допускати експлуатацію машин без огороджень рухомих елементів;

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією.

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Працівник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і ввімкненій передачі.

     На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений у спецодяг, спецвзуття, використовувати засоби індивідуального захисту (захисні окуляри, респіратор). Сівальнику забороняється під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, працювати при знятих огородженнях рухомих частин, очищати руками робочі органи.

     При застосуванні гербіцидів та пестицидів в полі необхідно пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, у подальшому витримати карантинні строки, які встановлені для певного виду пестицидів. Не менш важливим питанням у частині безпеки праці під час весняно-польових робіт є проходження відповідних медичних оглядів перед допуском працівників до участі у виробничому процесі, організація перед рейсових медоглядів трактористів-машиністів і водіїв автомобілів. Особливу увагу потрібно приділити вимогам безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач та дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху. Виконання усіх вимог, норм та правил з охорони праці рятує не тільки робітника від травм, але й керівника від проблем і відповідальності, бо травмування чи загибель працівника на робочому місці - це завжди біль і трагедія. Отже основне завдання організувати комплекс весняно-польових робіт так, щоб забезпечити одне з найважливіших прав працівників - їх право на життя і здоров’я під час виконання трудових обов’язків.

Згідно з чинним законодавством для своєчасного і ефективного проведення розслідування нещасних випадків, про травмування працівників роботодавцям протягом доби необхідно повідомляти Борщівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області (тел. 2-40-14 або 0682464630).

Страховий експерт з охорони праці

Борщівського відділення 

Управління Фонду соціального страхування України

   в Тернопільській області  

  І.Б. Ставрук 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь