МОЗ ЗАКЛИКАЄ: ПРИ ПЕРШИХ СИМПТОМАХ РЕСПІРАТОРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ СВОЄМУ СІМЕЙНОМУ ЛІКАРЮ. ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА! САМОІЗОЛЯЦІЯ - НАЙДІЄВІШИЙ СПОСІБ УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД ІНФІКУВАННЯ.
МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
З 30 березня Україна працюватиме за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Зокрема, МОЗ Україн оновив алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19.
Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.
При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов'язково мають використовувати засоби індивідуального захисту ( вони на сьогодні поступили у наші лікувальні заклади і по мірі їх використання кількість буде поновлюватись), а також забезпечити ізоляцію хворого в домашніх умовах (окрема кімната, індивідуальні засоби гігієни, посуд, тощо).
Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.
До таких симптомів відносяться: ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).
Зазначаємо, що ускладнення дихання при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому медпрацівникам рекомендовано особливо активно спостерігати за хворими саме в цей період.
Запевняємо, що у громаді і надалі будуть проводитися карантинні заходи (обсервація прибулих із-за кордону, раннє виявлення хворих та контактних осіб, дезінфекція приміщень та прибудинкових територій громади, при необхідності та показах проведення тестування на COVID-19 )
ПАМ’ЯТАЙМО! Що тільки спільними зусиллям, правильно, відповідально і вперто, ми подолаємо цю недугу!