A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Більче-Золотецька громада
Тернопільська область, Чортківський район

Відділ"Борщівське бюро правової допомоги "інформує.

Дата: 28.05.2020 15:56
Кількість переглядів: 135

Фінансовий моніторинг: кого він стосується?

Фінансовий моніторинг: кого він стосується?

 

З 28 квітня 2020 року у силу вступили нові правила здійснення грошових банківських переказів, передбачені Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення». Цим законом під час здійснення деяких банківських операцій громадяни повинні будуть засвідчувати особу платника та вказувати походження коштів.

 

Яка мета Закону? Закон спрямований на захист прав та законних інтересів громадян, суспільства і держави, забезпечення національної безпеки шляхом визначення правового механізму запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

До легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які фінансові операції чи правочини з доходами, одержаними злочинним шляхом, а також приховання чи маскування незаконного походження таких доходів, чи володіння ними, прав на такі доходи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням доходів, одержаних злочинним шляхом.

Закон не змінює звичайні операції громадян. Він ухвалений для того, щоб запобігти незаконним фінансовим операціям, а не ускладнити життя простим людям.

 

Суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний, наскільки це можливо, проводити аналіз та вивчення підстав і цілей усіх фінансових операцій, що відповідають хоча б одній із таких ознак:

  • є складними фінансовими операціями;

  • є незвично великими фінансовими операціями;

  • проведені у незвичний спосіб;

  • не мають очевидної економічної чи законної мети.

Норми статті 14 Закону не поширюються на:

  1. операції зняття коштів з власного рахунка;

  2. переказу коштів за житлово-комунальні послуги;

2) переказу коштів з метою сплати податків, зборів, платежів, зборів на обов’язкове державне пенсійне та соціальне страхування, штрафних санкцій та пені за порушення законодавства до державного і місцевих бюджетів, Пенсійного фонду, на рахунки органів державної влади та ОМС

3) переказу коштів, коли платник і отримувач є суб’єктами первинного фінансового моніторингу, що надають послуги з переказу коштів, а також діють від власного імені та за власний рахунок;

4) переказу коштівдля оплати товарів чи послуг і номер електронного платіжного засобу та/або наперед оплаченої картки багатоцільового використання супроводжує переказ на всьому шляху руху коштів;

5) переказу коштів на суму, що є меншою ніж 30 тисяч гривень, або суму, еквівалентну зазначеній сумі, в тому числі в іноземній валюті, для зарахування на рахунок отримувача виключно з метою оплати вартості товарів, робіт, послуг, погашення заборгованості за кредитом за умови, що суб’єкт первинного фінансового моніторингу, що надає послуги з переказу коштів отримувачу, може здійснити відстеження через отримувача за допомогою унікального облікового номера фінансової операції переказу коштів та визначити особу, яка уклала договір з отримувачем про поставку товарів, виконання робіт, наданняпослуг, надання кредиту;

6) переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.

7) переказукоштівміж платником і отримувачем платежу, що проводиться через посередника, уповноваженого вести переговори та укладати договір купівлі-продажу товарів або послуг від імені платника або отримувача;

8) операціїіззабезпечення проведення переказу коштів, що здійснюються операторами послуг платіжної інфраструктури.

 

Роз’яснення надали працівники Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Отримати правову консультацію легко та просто:

зателефонуйте на номер центру: (03541) 2-28-80 або 380 (68) 075-44-76

Правову консультацію можна також отримати:

зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь