2 ГРУДНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА СКАСУВАННЯ РАБСТВА
За оцінками експертів, у будь-який момент часу за кордоном перебувають близько трьох мільйонів українських трудових мігрантів.
За оцінками експертів, у будь-який момент часу за кордоном перебувають близько трьох мільйонів українських трудових мігрантів. Щорічно Міжнародна організації з міграції (МОМ) виявляє понад 1 000 громадян України, постраждалих від торгівлі людьми (1345 постраждалих у 2019 році, з них 68% чоловіків, 32% жінок), які зазнали різних видів експлуатації.
2 грудня відзначаємо Міжнародний День боротьби за скасування рабства. Сьогодні, враховуючи ситуацію з СOVID-19, дуже важлива комунікаційна стратегія, що забезпечує доступність значущої інформації до кожного, хто її потребує. У … громаді згуртованість та залучення кожного у підвищенні активності з протидії торгівлі людьми є надзвичайно важливим.
Сьогодення підтверджує: зростає кількість людей, які готові прийняти ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном, частішають випадки вербування онлайн. Щодня з’являються нові шахрайські схеми, зростає активність зловмисників. Міграційні настрої, а з ними і вразливість до торгівлі людьми, не дивлячись на пандемію, посилились.
Саме спеціалісти відділів соціальної роботи, що працюють у громадах, проводять роз’яснювальну та інформаційно-просвітницьку роботу з протидії торгівлі людьми, здатні виявляти та ідентифікувати осіб, які постраждали від цього ганебного явища.
Чудовим ресурсом є Національна гаряча лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, яка з 2006 р. за підтримки Представництва Міжнародної Організації з Міграції в Україні працює на базі громадської організації «ТМЖК «Відродження нації». Спеціалісти лінії надають консультації громадянам, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з.
Консультанти лінії роз’яснюють поняття торгівлі людьми, надають контакти структурних підрозділів Національної поліції, що займаються розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні та вичерпну інформацію стосовно того, яка державна і недержавна допомога для постраждалих від торгівлі людьми існує в Україні. Консультанти лінії дають роз’яснення щодо порядку одержання статусу постраждалого та контакти осіб, відповідальних за встановлення статусу у відповідних підрозділах Міністерства соціальної політики.
Змінити відношення до проблеми, посприяти постраждалим від торгівлі у відновленні прав і отриманні належної допомоги як від держави так і від Представництва МОМ в Україні можна лише працюючи разом.
Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
527.org.ua – електронні консультації (форма «Задати питання»)
Графік роботи гарячої лінії: щоденно з 08:00 до 20:00