Більче-Золотецька громада
Тернопільська область, Чортківський район

Борщівське відділення УВД ФССУ у Тернопільській області інформує.

Дата: 18.12.2020 10:44
Кількість переглядів: 473

Соціальний захист людей з інвалідністю внаслідок виробничих травм –

одне із пріоритетних завдань Фонду

У листопаді видатки Фонду на лікарняні зросли у півтора рази

Неякісні медогляди зменшують працездатність працівників

Фонд виплатив внутрішньо переміщеним особам 2,1 млрд грн

Фото без опису

Додаток до листа від 04.12 20 №01-04-2754/12

 

Соціальний захист людей з інвалідністю внаслідок виробничих травм –

одне із пріоритетних завдань Фонду

Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю з метою звернення більшої уваги на потребу їх інтеграції у суспільство. Завдання Всесвітньої програми дій, до якої долучилася й Україна, полягає у проведенні ефективних заходів для запобігання інвалідності та відновлення працездатності постраждалих.

Вирішення соціальних проблем – одне з найголовніших завдань державної політики України, особливо в період викликів, зумовлених пандемією. Фонд соціального страхування України здійснює соціальний захист та гарантує фінансові допомоги і компенсації усім потерпілим, які в результаті професійних захворювань чи травм на виробництві отримали інвалідність або стійку втрату працездатності.

Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюються щомісячні страхові виплати 202 160 потерпілим на виробництві, у тому числі 9 225 особам, які мають право на виплати в разі втрати годувальника. Із загальної чисельності потерпілих, які отримують страхові виплати, 109 568 потерпілих, або 56,8% – це особи з інвалідністю. При цьому, 2 260 осіб мають інвалідність І групи, 13 028 осіб – інвалідність ІІ групи, 94 280 осіб – інвалідність ІІІ групи.

Середній розмір щомісячної страхової виплати потерпілим за 9 місяців поточного року склав 3 841,38 грн. Середній розмір щомісячної виплати потерпілим з інвалідністю І групи перевищує середній показник по Україні на 76,7% (6,8 тис. грн), потерпілим з інвалідністю ІІ групи – на 63,5% (6,3 тис. грн), потерпілим з інвалідністю ІІІ групи – на 33,9% (5,1 тис. грн).

Також значну увагу Фонд приділяє створенню належних умов для забезпечення медичної та соціальної реабілітації, відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві. Наразі діє цілий комплекс послуг з їх медичної та соціальної реабілітації. Сюди входить лікування потерпілих в стаціонарних медичних закладах та санаторно-курортне лікування, медична реабілітація і фінансування спеціального медичного догляду за потерпілими, а також забезпечення осіб з інвалідністю необхідними медикаментозними препаратами, додатковим харчуванням, інвалідними колясками, протезно-ортопедичними виробами тощо.

Діяльність Фонду щодо забезпечення потерпілих медико-соціальними послугами спрямована на відновлення здоров'я потерпілого, повернення його до праці й у суспільство, усунення наслідків захворювання або травми, максимального зменшення наявних обмежень пересування, орієнтації, самообслуговування, навчання, спілкування, поводження тощо.

Фонд соціального страхування України робить усе можливе, аби люди, які втратили здоров’я, виконуючи свій професійний обов’язок, якомога повніше відчували державну турботу й поліпшення свого добробуту. Наш обов’язок допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 

Додаток до листа від 10.12.20 №01-04-2799/12

У листопаді видатки Фонду на лікарняні зросли у півтора рази

За оперативними підсумками листопада 2020 року, Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності, видані у зв’язку із травмою або хворобою, у тому числі на COVID-19, на суму 1,8 млрд гривень. Це на 0,6 млрдгривень, або 50% більше, ніж у жовтні.

Виплати відповідних допомог здійснюються Фондом вчасно та в повному обсязі.

Загалом у минулому місяці до Фонду надано на оплату 565,2 тис. листків непрацездатності проти 395,4 тис. у жовтні. Значне зростання кількості лікарняних листків спостерігається Фондом з осені та пов’язано із сезонним розповсюдженням респіраторних хвороб, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, а також захворюванням працівників на коронавірусну хворобу.

Нагадаємо, у жовтні порівняно з вереснем видатки Фонду на компенсацію застрахованим особам втраченого за час лікування заробітку зросли на 38,7% або на понад 0,3 млрд грн.

З початку року допомоги по тимчасовій втраті працездатності нараховано Фондом для майже 2,1 мільйона осіб, з яких понад 56 тисяч – у разі ізоляції від COVID-19.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

Додаток до листа від 11.12.20 №_01-04-2818/12

Неякісні медогляди зменшують працездатність працівників

За даними Фонду соціального страхування України упродовж 9 місяців 2020 року загальна кількість встановлених діагнозів професійних захворювань склала 3 695. Часто набуття професійного захворювання пов’язано із несвоєчасно вжитими заходами щодо оздоровлення працівників, усунення недосконалостей технологічно процесу тощо. Зокрема, причиною цього є неякісно проведені медичні огляди співробітників, через що потреба в оздоровленні чи коригуванні виробничого процесу не визначається.

Так, наявні випадки встановлення професійних захворювань працівникам, у яких за результатами періодичних медичних оглядів протягом останніх 2 років патологій не було виявлено.

«Професійні захворювання зазвичай є наслідком тривалого шкідливого впливу на організм людини, вони не розвиваються миттєво. Тож якщо медичний огляд, датований роком тому, давав висновок, що людина здорова, а сьогодні в неї діагностують хворобу органів дихання, то, скоріш за все, медогляд було проведено неякісно. Як наслідок, роботодавець не вжив відповідні оздоровчі заходи, які могли б упередити розвиток хвороби, не модернізував обладнання тощо», – зазначає начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Сергій Таровик.

Існуюча ситуація щодо несвоєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь) при проведенні медоглядів не дає можливості роботодавцю своєчасно запровадити необхідні профілактичні оздоровчі заходи щодо збереження здоров’я працюючих та скорочує термін працездатності співробітників.

Основними обставинами, внаслідок яких виникли професійні захворювання за 9 місяців 2020 року, є: недосконалість технологічного процесу – 31,9%, невикористання засобів індивідуального захисту – 11,6% та недосконалість механізмів та робочого інструменту – 10,3% від їх загальної кількості.

За наявними фактами несвоєчасного виявлення підозри на профзахворювання при проведенні медоглядів, робочими органами виконавчої дирекції Фонду проводиться робота із відповідними органами та закладами охорони здоров’я, які здійснюють контроль та відповідають за якісне проведення медичних оглядів.

Міністерство охорони здоров’я України повідомило Фонд про розпочату роботу з розробки нової редакції проекту наказу, який буде регулювати діяльність, пов’язану з проведенням медичних оглядів працівників певних категорій.

Зазначимо, попереднє та періодичне проходження медичних оглядів є обов’язковим для всіх працівників, зайнятих на важких, зі шкідливими або небезпечними умовами праці роботах, де є потреба у професійному доборі, а також для усіх осіб віком до 21 року незалежно від умов праці. Метою проведення медоглядів є визначення стану здоров’я працівника, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов’язків, своєчасне виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення у разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт тощо.

Організація проходження медоглядів здійснюється роботодавцем за його рахунок. Крім того, за результатами медичних оглядів роботодавець зобов’язаний у повному обсязі провести відповідні оздоровчі заходи, визначені в заключному акті, а також усунути причини,  що призводять до професійних захворювань (отруєнь).

 

Фонд направив на лікарняні 10 млрд гривень

З початку року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності на загальну суму 10 мільярдів гривень. Загалом станом на сьогодні ФССУ виплатив застрахованим особам 10,7 млрд грн допомог по тимчасовій непрацездатності (сума враховує заяви-розрахунки, подані роботодавцями у кінці грудня 2019 року та профінансовані у січні 2020-го).

У січні–листопаді поточного року прийнято на оплату лікарняні листки спільною тривалістю 29 мільйонів 958 тисяч 759 днів. Допомоги вже профінансовано Фондом соціального страхування України для 2,1 мільйона людей.

З них 338 тисяч 507 днів – оплачена за кошти ФССУ ізоляція від COVID-19, на це направлено 66 млн гривень.

За 1 мільйон 820 тисяч 954 днів догляду за хворими дітьми або родичами Фонд компенсував втрачений заробіток на суму 559,3 млн гривень.

Нагадаємо, у ФССУ відсутні затримки із фінансування по жодній зі статтей видатків, оплата здійснюється вчасно та в повному обсязі. Слідкувати за станом фінансування застраховані особи можуть у телеграм-каналі ФССУ https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників, де щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

Додаток до листа

від 16.12.2020  01-04-2849

 

Фонд виплатив внутрішньо переміщеним особам 2,1 млрд грн

Сума страхових виплат, які протягом січня–листопада 2020 року Фонд соціального страхування України профінансував для внутрішньо переміщених осіб, які постраждали на виробництві, а також членів їх сімей, склала 2,1 млрд грн. Це на 133,5 млн грн, або 6,8% більше, ніж за той же період 2019 року.

Виплати отримували 47 667 внутрішньо переміщених осіб, потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань (членів їх сімей).

Зокрема, за оперативними підсумками 11 місяців 2020 року:

щомісячні страхові виплати фінансувались для 45,9 тис. потерпілих, середній розмір виплати на одну особу склав 4 230,56 грн. Загалом на це направлено 2 млрд гривень;

• для 1,8 тис. осіб, які мають на це право в разі втрати годувальника, Фонд профінансував щомісячні страхові виплати на загальну суму 64,6 млн грн, середній розмір такої допомоги склав 3 447,46 грн;

• одноразові допомоги в разі стійкої втрати професійної працездатності призначено для 33 внутрішньо переміщених осіб. Середній розмір допомоги на одного потерпілого склав 12,9 тис. грн;

• одноразову допомогу в разі смерті потерпілого у сумі 210,2 тис. грн виплачено для однієї родини;

• для 56 потерпілих внутрішньо переміщених осіб профінансовано допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання майже на 1 млн грн.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь