Борщівський відділ Управління ДМС України в Тернопільській області інформує.

Дата: 25.11.2021 14:04

Застосування ID-картки в сучасних умовах.

ID-картка є паспортом громадянина України, який посвідчує особу і підтверджує громадянство БЕЗ подання будь-яких додаткових документів!

Сьогодні для власників ID-картки відкривається багато переваг:

По-перше, документ поєднує в собі сучасний дизайн у вигляді пластикової картки з чипом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців. Тобто ніхто, крім власника ID-картки, не зможе нею скористатися, порівняно з паспортом громадянина України у вигляді книжечки. Це є значною перевагою ID-картки.

По-друге, за допомогою ID-картки можна зручно користуватися електронними сервісами, що запроваджуються в різних сферах;

По-третє, власники ID-карток мають можливість отримати цифровий документ у мобільний додаток «ДІЯ». Е-паспорт у «Дії» є цифровим аналогом паперових документів. В умовах карантину це особливо актуально.

Також паспорт у смартфоні можна застосовувати:

-під час подорожі літаком та поїздом;

-для підтвердження віку;

-для отримання поштових послуг;

-для підтвердження особи у правоохоронних органах;

-для отримання послуг зв'язку;

-для отримання держпослуг у додатку "Дія";

-для банківських операцій;

-для готельних послуг, та інше.

Важливим є те, що для власників ID-карток послуга зі зміни місця реєстрації буде доступна онлайн у застосунку «ДІЯ».

Зручно, що ідентифікаційний код також візуально нанесений на ID-картку і папірець з кодом носити з собою не потрібно! Також немає необхідності кожного разу змінювати документ, оскільки змінна інформація, до якої належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей, додається на електронний носій і змінюється у будь-якому підрозділі міграційної служби.

Дуже важливою перевагою ID-картки є можливість отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на чип ID-картки, що дає можливість доступу до різноманітних електронних сервісів державних органів, до адміністративних та банківських послуг, не виходячи з дому. Такий електронний ключ видається на 2 роки.

Більше інформації про особливості оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі ID-картки  можна отримати на:

- офіційному веб-сайті ДМС ( https://dmsu.gov.ua/faq/pasport-gromadyanina-ukrajni-id-kartka.html ),

-офіційній сторінці Міграційної служби в Тернопільській області

- у соцмережі Facebook ( https://www.facebook.com/udmstp )

- безпосередньо в Борщівському відділі УДМС у Тернопільській області за телефоном: (03541) 22848.

Оформляйте та користуйтеся перевагами ID-картки, адже це сучасно, зручно та комфортно.

Начальник Борщівського відділу

Управління ДМС України

в Тернопільській області Ярослав ЯНЧИК.