Департамент соціального захисту населення Тернопільської ОДА.

Дата: 15.03.2022 17:02

Щодо надання статусу внутрішньо переміщених осіб.

Уряд розширив можливості для евакуйованих громадян України отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Йдеться про дві основні зміни.
По-перше, нормативно зафіксовано, що люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є ВПО. Це стосується людей, які після введення воєнного стану з 24 лютого 2022 року перемістилися з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Перелік таких регіонів визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 р. № 204-р ,,Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми “є Підтримка” (із змінами), а саме:
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Луганська область
Миколаївська область
Одеська область
Сумська область
Харківська область
Херсонська область
Чернігівська область

По-друге, надано додаткові канали для звернення за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Якщо раніше це були лише органи соціального захисту населення райдержадміністрацій та міст обласного значення, то тепер людина за довідкою зможе звернутися до уповноваженої особи громади/ЦНАПу. Уповноважена особа територіальної громади/ЦНАПу після реєстрації заяви формує електронну справу з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики для включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Наразі здійснюється доопрацювання програмного комплексу «Соціальна громада» для обробки і передачі цієї інформації до Єдиної бази ВПО.
У подальшому також передбачається можливість подавати звернення про включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб через портал ,,Дія”, тобто можна буде подати заяву та формувати довідку про взяття на облік в електронному вигляді.