Більче-Золотецька сільська територіальна громада

Дата: 29.04.2022 09:05

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України затвердило Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25 квітня 2022 року (наказ від 25.04.2022 р. №75).

Відповідний наказ розроблено на виконання вимог постанови КМУ від 16.04.2022 р. №457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України».

Це означає, що починаючи з травня 2022 року, процедура отримання допомоги від держави на проживання внутрішньо переміщеним особам зможуть ті громадяни, які перемістилися з територіальних громад, що затверджені зазначеним наказом Мінреінтеграції (наказ №75 від 25.04.2022 р. ), а також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Тобто, з травня коло переселенців, хто зможе отримати допомогу, буде звужено! Таку допомогу надаватимуть внутрішньо переміщеним особам:

• які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

• або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні),

• у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

При цьому перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Тобто цей перелік можна використовувати тільки з метою отримання допомоги.

Зазначимо, що допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб з територій, які постраждали від війни, надається у наступних розмірах:

• для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень;

• для інших осіб – 2 000 гривень.

Заяву на допомогу на проживання можна подати дистанційно через застосунок «Дія» (в розділі «послуги»).

Або ж іншим способом:

• особисто подати заяву на взяття на облік у статусі ВПО до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу;

• отримати довідку щодо взяття на облік як ВПО;

• особисто подати заяву на отримання допомоги до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу.