Більче-Золотецька громада
Тернопільська область, Чортківський район

БЕЗПЕКА в закладах освіти ПІД ЧАС РОЗПОВСЮДЖЕННЯ КОРОНАВІРУСУ

Дата: 21.09.2022 15:26
Кількість переглядів: 302

Фото без опису

 

Розпочався новий навчальний рік, а вже, на жаль,  зафіксовані випадки захворювань на COVID-19 серед учнів та вчителів навчальних закладів. Тільки дотримання протиепідемічних заходів допоможе запобігти поширенню хвороби. Все таки більше хворіють школярі, які відвідують навчальні заклади, перебувають у місцях скупчення, багато контактують між собою

За можливості МОЗ радить застосовувати ті чи інші профілактичні або протиепідемічні обмеження. На національному рівні не планується впроваджувати загальнонаціональний локдаун або якісь заходи з обмеження, але тим не менш на місцевому рівні  в залежності від безпекової, епідеміологічної ситуації можуть застосовуватися ті чи інші профілактичні заходи з протидії ковіду, введені відповідними рішеннями комісії ТЕБ та НС. Такі заходи можуть зменшувати кількість нових випадків коронавірусної хвороби. Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що при запровадженні карантинних обмежень важливо зберігати баланс між безпековими питаннями та впливом цих заходів на зростання кількості випадків захворювання на коронавірусну хворобу і нагадав, що у зв’язку з оголошенням в Україні воєнного стану протиепідемічні заходи в країні не були скасовані, а лише призупинені.

Тож вважаємо за необхідне в черговий раз нагадати основні правила поведінки під час епідемії коронавірусної хвороби COVID-19 для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів:

Під час карантину у дошкільних закладах заборонено:

  • використання м’яких іграшок;

  • перебування у вуличному взутті всередині приміщень;

  • проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

На період карантину рекомендується:

  • розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об'єднання/змішування груп;

  • проводити додаткові ігри та вправи, які 6 доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

  • надавати пріоритет фізичним активностям та іграм, що проводяться на відкритому повітрі;

  • переформатувати розміщення у кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;

  • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентарю;

  • забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно.

Під час занять діти та вихователі можуть не носити захисні маски. При цьому працівники садочку повинні використовувати засоби індивідуального захисту, коли  спілкуються між собою та пересуваються приміщенням. 

Після виявлення в дитини симптомів COVID-19 у кімнаті, де вона перебувала, необхідно провести провітрювання поза розкладом та дезінфекцію поверхонь.

 

Керівник закладу дошкільної освіти має забезпечити:

  • Температурний скринінг дітей безконтактним термометром при вході у заклад. Ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі.

  • Організацію збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери з кришками та поліетиленовими пакетами.

  • Проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту та їх утилізації.

  • Вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів.

  • Провітрювання приміщень не менш ніж 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня за відсутності дітей.

  • Забезпечення медичних пунктів закладу необхідними засобами та обладнанням.

  • Розміщення інформації про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

  • Необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (a6o електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо).

  • Обмеження проведення масових заходів у закритих приміщеннях.

 

Згідно  протиепідемічних заходів у закладах освіти (загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої ) на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), 

керівник та медичний персонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:

  • щоденний контроль за виконанням заходів;


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь