Більче-Золотецька громада
Тернопільська область, Чортківський район

НОВЕ У ХАРЧУВАННІ ДОШКІЛЬНЯТ.

Дата: 27.09.2022 13:40
Кількість переглядів: 423

Фото без опису

Уряд затвердив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти (постанова КМУ від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»). Такі зміни прийняті, з метою: врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування, приведення енергетичної цінності раціону, структури харчування до Норм фізіологічних потреб в основних харчових речовинах і енергії. Що ж змінилося?

1.Визначено режим харчування

Режим (кратність) харчування залежить від режиму роботи закладу, тривалість сніданку і вечері повинна становити не менше ніж 20 хвилин, обіду — 25–30 хвилин. Їжу необхідно видавати дітям у суворо визначений час з інтервалами у три-чотири години.

2. Окреслено вимоги до планування меню

Щоб забезпечити різноманітність харчування, потрібно скласти примірне чотиритижневе сезонне меню. Передбачено мінімальні вимоги до режиму (кратності) приймання в їжу овочів, фруктів, м’яса, риби, яєць, горіхів, бобових, тощо.

3. Розписано калорійність сніданку, обіду та вечері за віковими групами:  1-4 та  4—6 (7) років .

Енергетична та поживна цінність їжі у закладі повинна відповідати загальним віковим потребам дітей,сніданок має становити 25–30% добової потреби,  обіду 30–35%.

4. Передбачено кількість білків, жирів і вуглеводів, яка має бути у стравах.

М’ясо, риба, молоко та молочні продукти, яйця, бобові та горіхи є основними джерелами білку. Додатковим джерелом корисних білків є злакові продукти.

Діти повинні регулярно споживати харчові продукти та страви з вмістом вуглеводів.

5. Розраховано добову потребу в рідині для дітей різних вікових груп.

Питна вода повинна бути постійно доступною у закладі освіти під час вживання їжі та у будь-який інший час. Засновник і директор закладу повинні забезпечити дітей чистою та безпечною питною водою, що відповідає вимогам, встановленим МОЗ.

6. Визначено, як забезпечити харчуванням дітей з особливими дієтичними потребами. 

У закладах дошкільної освіти необхідно передбачено організацію дієтичного харчування, з харчовою алергією на молоко та молочні продукти (відповідно до медичної довідки, виданої сімейним лікарем чи лікарем-педіатром, в якій зазначено особливі дієтичні потреби дитини із встановленим діагнозом) для харчування пропонуються рослинні напої, а також для дітей з особливими дієтичними потребами: цукровий діабет;харчова алергія;целіакія - непереносимість глютену; лактазна недостатність — непереносимість лактози;вроджені порушення метаболізму — фенілкетонурія тощо.

Інформацію про наявність у складі готової страви/виробу алергену або непереносимої речовини потрібно обов’язково зазначити в меню відповідним індексом у дужках після назви готової страви/виробу (наприклад, сирники із сметаною (Л, МП), що вказує на наявність у страві лактози та молочних продуктів), яку з розшифровкою індексів алергенів або непереносимих речовин слід розмістити біля меню.

 Організація харчування дітей у дитячому садку повинна поєднуватися з правильним харчуванням дитини в сім'ї (вдома). Батькам дітей потрібно прагнути до того, щоб харчування поза дитячим садком доповнювало раціон, одержаний у дошкільному закладі. У дитсадку  меню для батьків  для того, щоб  мати повну інформацію, які страви та продукти отримала їх дитина протягом дня. На вечерю в домашньому раціоні рекомендуються продукти, які дитина не отримала в дитячому саду. Вранці не годуйте дитину, тому що це порушує режим харчування дошкільника, призводить до зниження його апетиту, в такому випадку дитина погано снідає в групі. Годувати дитину вранці перед тим, як піти в дитячий садок потрібно, тільки якщо вона сама цього хочеСніданок в домашніх умовах повинен бути дуже легким, щоб запропоновані продукти не повторювалися з раціоном садку.  Це може бути йогурт або кефір, не солодкий сік, печиво з молоком.  Дбайте про здорове харчування своїх малят, від  нього залежить стан всього організму. Привчайте малюка з дитинства  і тоді вам ніколи не доведеться мати проблем із його харчуванням у майбутньому.

 


                                                                                                                                                                                   

                                                                      


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь