Безпека – головний принцип дорожнього руху.

Дата: 30.11.2022 09:55

Це стосується усіх його учасників. Переважно ДТП за участю пішоходів відбувається в темний час доби. Тим паче, щовечора у нас зараз суцільна темрява через одних … (слово підставте самі).

Саме тому встановлені норми про носіння світловідбиваючих елементів аби привернути увагу до себе та виділити на дорозі.

☝🏻 У Правилах дорожнього руху у розділі 4.ОБОВ’ЯЗКИ І ПРАВА ПІШОХОДІВ чітко прописано: п. 4.4. «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи».

Якщо у людини в одязі є флікер, то можливість аварії зменшується у 6-8 разів. За несприятливих погодних умов у такому одязі, людину буде помітно на відстані 130-150 метрів, в той час, як людину у темному - лише на 25-50 метрів. 👀

Для прикладу — щоб зманеврувати при швидкості 50 км/год, водієві потрібно 150 метрів, а пішохід у світлому одязі стає помітним за 30–75 м. Зі світловідбивачем пішохід стає помітним за 300 м. Отже, додаючи сітловідбивальні елементи на одяг, ми на 85 % знижуємо шанс потрапити в автопригоду. 🚗

Бережіть себе та тих кого любите і навіть тих, кого не дуже!

МВС України.