Коли рідна людина отримує поранення, у дитини виникає багато тривог і запитань. Якщо замовчувати тему, вона залишатиметься зі своїми домислами наодинці. Ось що радять у цьому випадку фахівці Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї".

Дата: 08.12.2022 09:31

5 порад батькам:

✅ Обговорюйте з дитиною, що відбулося, але не кажіть напівправду.

Шукайте слова, щоб пояснити прогноз щодо подальшого перебігу лікування. Навіть якщо ситуація непередбачувана, дитині буде набагато легше, якщо цей шлях вона пройде не сама.

✅ Залучайте її до піклування про людину.

Турботу можна проявити дзвінками, малюнками, відвіданням у лікарні. З любов’ю будь-які рани загоюються швидше. Але перед тим, як дитина зустрінеться із пораненим, поясніть, що вона побачить. Якщо після візиту виникнуть запитання, обговоріть те, що непокоїть.

✅ Пояснюйте дитині, що рани бувають «невидимими».

Пережиті травматичні події проявляються в емоційній площині, а отже дитина може відчувати, що рідна людина змінилися. Тож треба пояснити у зрозумілий для неї спосіб, що у людини зараз на душі.

✅ Допомагайте адаптуватися до змін.

Після поранення рідної людини життя сім’ї може сильно змінитися, але дитина має знати, що про її потреби не забули. Шукайте підтримки у рідних, друзів, в освітньому закладі.

✅ Ідіть вперед з надією та світлом любові.

Коли ніч найтемніша, зорі є найяснішими. Вони показують нам дорогу і дають надію. Коли виникають труднощі, помічайте добро, любов, відвагу наших захисників, єдність. Обирайте шлях любові – до дітей, до себе, до родини. Разом легше долати будь-які випробування.