Як відновити пенсійне посвідчення?

Дата: 13.01.2023 09:55

Якщо пенсіонер втратив або пошкодив пенсійне посвідчення, він може отримати нове. Для цього достатньо подати заяву на виготовлення нового документа. Це можна зробити кількома способами.

🟢 Звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України. При особистому зверненні необхідно заповнити відповідну заяву, пред’явити паспорт і додати фото.

🟢 Через особистий кабінет на вебпорталі (http://portal.pfu.gov.ua/) електронних послуг Пенсійного фонду України. Після реєстрації заява на виготовлення пенсійного посвідчення буде доступна у розділі «Щодо пенсійного забезпечення».

🟢 За допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд». Після встановлення додатка потрібно обрати вкладення «До ПФУ», розділ «Комунікації до ПФУ» та натиснути «Заява на виготовлення пенсійного посвідчення».

Забрати виготовлене пенсійне посвідчення заявник може у тому сервісному центрі фонду, який він вказав під час заповнення заяви.

❗️Увага. Електронне відображення пенсійного посвідчення у мобільному застосунку «Дія» має таку ж юридичну силу, як і традиційне пенсійне посвідчення, а отже може стати альтернативою паперовому.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України