Цього дня, 5 березня 1950 року загинув Головнокомандувач УПА Роман Шухевич.

Дата: 05.03.2023 08:25

🖊«Здобути Українську державу або загинути в боротьбі за неї» — це гасло ОУН було життєвим принципом Романа Шухевича. Він очолив визвольну боротьбу українців у непростий час, коли доводилося протистояти двом тоталітарним режимам – Радянському Союзу та нацистській Німеччині.

НКВД-МГБ полювало за Шухевичем рекордний час – понад сім років. Головний Командир УПА неодноразово вислизав з рук своїх ворогів. А 5 березня 700 працівників МГБ оточили будинок де переховувався Шухевич. Розуміючи, що іншого шляху немає, він спробував прориватися з боєм, у перестрілці вбив майора МГБ Ровенка, але й загинув сам.

Місце його поховання й досі залишається невідомим.

Під командуванням Романа Шухевича УПА стала справжнім жахом для окупантів у середині ХХ століття.

‼️Декілька цитат Романа Шухевича, які актуальні й сьгодні:

✅️«Ми боремось не тому, що ненавидимо тих, хто — перед нами, а тому, що любимо тих, хто у нас за спиною!»

✅️«Нова українська генерація… довершить те, що нам не суджено було довершити. Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас».

✅️«Українці мусять безкомпромісно боротися... Свободи ніхто не подарує».

✅️«Самостійність здобуде не одна партія чи організація, чи окремі люди, здобуде її тільки ціла Україна».

✅️«Ми боремося за те, щоб раз і назавжди повалити цей страшний антинародний комуністичний режим».