В Україні на законодавчому рівні електросамокати визнали транспортними засобами.

Дата: 07.04.2023 11:49

🖊Президент України Володимир Зеленський підписав новий Закон України «Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів».

✔️Закон направлений на розвиток електротранспорту, інфраструктури для заряджання струмом та поетапне витіснення як приватних авто так і автобусів та інших машин з двигунами внутрішнього згоряння з вулиць.

При проектуванні нових багатоповерхівок для них має забезпечуватися будівництво не менше ніж 50 відсотків місць для стоянки та зберігання транспортних засобів (сукупно у підземних, відкритих, вбудовано-прибудованих паркінгах та на прибудинковій території відповідного об’єкта житлової забудови), оснащених електричними двигунами, станціями зарядки електромобілів та забезпечення можливості підключення на таких місцях пристроїв заряджання електромобілів з окремим комерційним обліком електричної енергії.

Міста мають поетапно замінювати комунальний автотранспорт на електротранспорт.

Так, законом легкі електричні транспортні засоби розділені на дві категорії:

ті, що мають від одного колеса, електродвигун потужністю до 1000 Вт, і розвивають максимальну швидкість до 25 км/год. Їх визначають як «легкий персональний електричний транспортний засіб» (всі прокатні самокати підпадають під цю категорію);

ті, що можуть їхати зі швидкістю 10-50 км/год і мають від двох коліс. Це визначається як «низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб».

Нині відповідних змін чекають правила дорожнього руху щодо нових його учасників на самокатах та моноколесах.