Щодо призначення субсидій на неопалювальний сезон

Дата: 29.05.2023 15:49

Субсидія на неопалювальний сезон, відповідно до чинного законодавства, надається з 1 травня по 30 вересня. Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для розрахунку суми житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої суми пенсії за березень поточного року.

Субсидії на неопалювальний сезон з травня автоматично перепризначено для більшості громадян, які отримували їх в опалювальний сезон, якщо немає змін про їхній майновий стан чи склад родини. У разі змін, такі громадяни мають надавати про це дані до органів Пенсійного фонду протягом 30 днів.

Проте є певна категорія людей, які мають обов’язково звернутися за призначенням субсидії на неопалювальний період. Для цього необхідно подати заяву на отримання субсидії:

• особам, які не отримували субсидію в опалювальному сезоні;

• якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

• у разі оренди та сплати житлово-комунальних послуг;

• якщо в помешканні проживає менше людей, ніж зареєстровано;

• у разі звернення за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива.

Відповідну заяву необхідно подати з початку неопалювального сезону до кінця червня. Зробити це можна, звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду, в ЦНАП, сільські, селищні, міські ради або дистанційно — через вебпортал електронних послуг чи мобільний застосунок Пенсійного фонду, або портал «Дія».