Про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Дата: 02.06.2023 09:02

Генеральна Асамблея ООН 19 серпня 1982 року заснувала Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії. Він відзначається щороку 4 червня. Україна приєдналася до відзначення цієї дати у 2021 році

Постановою Верховної Ради України від 01.06.2021 № 1490-IX 4 червня визначено Днем вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Українські діти потерпають від рук агресора, починаючи з 2014 року.
 На територіях України, які потрапили під окупацію, Росія вчиняє злочини проти мирного населення.

З різних окупованих частин України в Росію або окуповані східні українські території окупанти примусово вивезли тисячі українських дітей.

В окупованих населених пунктах Луганської, Донецької, Харківської, Херсонської та Запорізької областей російська окупаційна адміністрація запроваджує навчальні програми російської федерації на російській мові.

На території Росії та в окупованому Криму існує мережа таборів,
 де з українськими дітьми, віком від чотирьох місяців до 17 років, займаються ідеологічним перевихованням та русифікацією. Починаючи з 24 лютого
 2022 року в ці табори потрапило понад 6 тисяч українських дітей.

Росіяни не просто крадуть дитинство українців, росіяни забирають життя наших дітей. Лише з початку повномасштабного вторгнення в Україні офіційно загинуло 485 дітей, поранено майже 1000 дітей, зникло безвісти 393 дитини.

Актуальні дані щодо жертв війни серед дітей можна отримати
 на єдиному державному порталі „Діти війни”(https://childrenofwar.gov.ua/),
 який було створено за дорученням Президента України В.Зеленського командою Офісу Президента України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Національного Інформащйного бюро, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ Украйни, Національної поліції України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Інформація, розмішена на портал, це наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які росія вчиняє щодня.

З метою гідного вшанування пам’яті кожної безневинної дитини,
 яка загинула внаслідок збройної агресії російської федерації проти України,
 4 червня вже 2 рік поспіль проводиться Всеукраїнська акція “Голоси дітей”.
 Акція започаткована з ініціативи першої леді Олени Зеленської (https://www.president.gov.ua/news/u-kiyevi-vshanuvali-pamyat-ditej-zagiblih-unaslidok-rosijsko-75597).

Цього року 4 червня Всеукраїнська акція “Голоси дітей” буде проходити
 з 9.00 до 11.00 год.

Рекомендуємо в цей час і день обмежити проведення будь-яких розважальних заходів, спортивних змагань, тощо.

Також, просимо, звернутися до настоятелів церков із проханням
 про проведення пам’ятного молебню за дітей, які загинули під час російсько-української війни.

У своїх зверненнях до громадськості керівництву громади пропонуємо акцентувати увагу суспільства на тому, що:

факти вбивств та поранень українських дітей, сексуального насилля
 над ними, їх депортації та примусового переміщення росією є свідченням геноциду українського народу через дітей та злочинів проти людяності;

Україна робить все можливе для того, щоб зберегти дітей та захистити їх права, попри агресію російської федерації;

діти - це майбутнє нації і державою робиться все для того, щоб забезпечити психологічну, медичну та соціальну підтримку дітей, отримання ними освіти;

насправді українські діти потерпають від рук рашистів починаючи ще
 з 2014 року, а українська нація  впродовж всього часу співіснування
 з їх шовіністичною державою.