Чортківське районне управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області інформує:

Дата: 05.12.2023 15:36

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Оселі жителів громади прикрасять неодмінні атрибути цих свят. Однак, разом із позитивними емоціями, у разі недотримання правил пожежної безпеки, новорічні ялинки, прикраси та інші вироби, які використовують під час святкування, можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж. У зв’язку з цим Чортківське районне управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області наголошує на дотримані правил пожежної безпеки під час встановлення ялинок і святкування Новорічних та Різдвяних свят, а саме: - ялинка має встановлюватися на стійкій основі; - не слід встановлювати ялинку в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації; - небезпечно встановлювати ялинку па відстані менше 1 м від опалювальних приладів; - обирайте електричні гірлянди сертифікованого виробництва; - при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона має бути терміново вимкнена; - забороняється застосовувати для ілюмінації ялинки свічки; - небезпечно залишати ялинку з увімкненими вогниками без нагляду; - не слід дозволяти дітям самостійно вмикати гірлянди; - не дозволяється оздоблювати ялинку прикрасами з легкозаймистих матеріалів (паперовими іграшками, марлею, ватою тощо); СЕД АСКОД ГУ ДСНС України у Тернопільській області № 64 23/3-1580/64 23/3 від 04.12.2023 Підписувач Пачва Андрій Миколайович Сертифікат 3FAA9288358EC00304000000C3B43600E461BA00 Дійсний з 06.06.2023 0:00:00 по 05.06.2025 23:59:59 - приміщення мають бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння. З метою своєчасного здійснення організаційних і практичних заходів, спрямованих на виконання вимог пожежної та техногенної безпеки під час проведення масових заходів з нагоди святкування Новорічних та Різдвяних свят, просимо Вас провести роз'яснювальну роботу із: - керівниками єпархій та їхніх конфесій, релігійних організацій різних напрямків та духовного керівництва про необхідність під час Богослужінь провести священнослужителями роз’яснювальну роботу серед населення щодо запобігання травмувань та загибелі людей під час пожеж, акцентуючи увагу на пожежах, що виникають через необережне поводження з вогнем та недотримання правил пожежної безпеки в побуті, а також при експлуатації пічного опалення; - керівниками та персоналом загальноосвітніх, дошкільних навчальних, культурно-розважальних закладів на яких будуть проводитись масові заходи з нагоди святкування Новорічних та Різдвяних свят. Поряд з цим працівниками відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області було проведено аналіз протипожежного стану культових споруд, загальноосвітніх, дошкільних навчальних, культурнорозважальних закладів та виявлено ряд порушень вимог правил пожежної безпеки, які присутні на більшості об’єктах. З метою забезпечення відповідного протипожежного стану пропонуємо: 1. Провести технічне обслуговування наявних вогнегасників. У разі недостатньо кількості первинних засобів пожежогасіння - забезпечити відповідно до норм. 2. Пожежні щити укомплектувати у відповідність до норм пожежної безпеки в Україні. 3. Електропроводку виконати згідно вимог (електророзетки та вмикачі встановити на негорючу основу, заборонити використання тимчасових електромереж та кабелів, які прокладені по горючих конструкціях). 4. Розробити інструкції про заходи пожежної безпеки для приміщень. 5. Усі евакуаційні виходи під час проведення заходів утримувати відчиненими. 6. Забезпечити об’єкти системами протипожежного захисту. 7. Біля місць розташування пожежних гідрантів та водоймищ, встановити покажчики (об’ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів) на яких нанести літерним індексом “ПГ”, “ПВ”. У разі відсутності зовнішнього протипожежного водопостачання - забезпечити відповідно до норм. 8. Відповідальним за протипожежний стан пройти навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки. 9. Провести позапланові інструктажі з правил пожежної безпеки. 10. Висвітлити в засобах масової інформації (офіційні сторінки громади) заходи щодо безпечного святкування Різдвяних та Новорічних свят.