У 2024 році буде відновлено ряд програм підтримки аграріїв, — Комітет аграрної та земельної політики Верховної Ради.

Дата: 08.02.2024 15:09

Окрему увагу приділятимуть сільськогосподарським виробникам на деокупованих територіях.

У 2023 році української аграрної продукції експортовано майже на 22 млрд доларів США, що свідчить про те, що агросектор продовжує працювати й розвиватися, попри війну і 20% тимчасово окупованих територій.

Підтримка аграріїв, особливо на деокупованих територіях, важлива з погляду соціального складника, справедливості й можливості працювати всім сільгоспвиробникам. Тому у 2024 році буде реалізовуватися програма підтримки малих фермерів, які мають до 120 гектарів.

Також продовжиться реформа меліорації. У Держбюджеті закладено 200 млн грн на компенсацію для закупівлі обладнання на зрошення. Також програмою можуть скористатися організації водокористувачів.