Змінився порядок складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства для отримання пільг та допомог

Дата: 20.06.2024 14:23

✅Згідно з нормативно-правовими актами, для призначення деяких видів допомог, пільг на оплату комунальних послуг та включення до Реєстру пільговиків необхідно складати акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Це підкреслює Міністерство соціальної політики України.

‼️Складання акта обстеження передбачено для:

🔳призначення житлової субсидії (пункти 8, 14, 27, 29, 54 Положення № 848);

🔳включення до Реєстру пільговиків (пункт 5 Положення № 117);

надання пільг на оплату комунальних послуг (пункт 51 Порядку № 373);

🔳призначення щомісячної допомоги на догляд за особою з інвалідністю (пункт 9 Порядку № 1192);

🔳призначення допомоги на дітей одиноким матерям (пункт 352 Порядку № 1751);

🔳призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (пункт 10 Порядку № 250).

❗️Акт обстеження складається посадовою особою виконавчого органу місцевої ради або військової адміністрації. Заява на обстеження може подаватися через органи Пенсійного фонду України. Наказом Міністерства соціальної політики затверджена форма акта, який підписується посадовою особою, заявником та свідком.

❗️Підстави для складання акта іншими особами відсутні.