Щороку палії завдають колосальної шкоди природі та людям, спричиняючи пожежі, що охоплюють сотні гектарів. У час війни така безвідповідальність стає ще більш загрозливою.
Підпали сухої трави знищують природу, забруднюють повітря та загрожують життю. Горіння трави виділяє токсичні речовини. У повітря потрапляють чадний газ, окиси азоту, діоксини та канцерогени, що шкідливо впливають на здоров’я людей і тварин. Пожежі знищують біорізноманіття. Від вогню гинуть комахи, птахи, дрібні ссавці, а екосистеми зазнають серйозних пошкоджень. Полум'я може легко перекинутися на житлові будинки, господарські споруди, ліси та поля.
Протягом останніх днів Чортківськими рятувальниками спільно з працівниками місцевих пожежно-рятувальних підрозділів здійснено ряд рейдових заходів із застосуванням БПЛА, в ході яких було виявлено 4 правопорушники та притягнуто до адміністративної відповідальності.
Палії несуть серйозну відповідальність перед законом
Українське законодавство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за самовільне випалювання сухої рослинності.
Адміністративна відповідальність:
Для громадян – штраф від 3 060 до 6 120 грн
Для посадових осіб – штраф від 15 300 до 21 420 грн
Кримінальна відповідальність:
Умисне знищення лісових масивів чи зелених насаджень карається штрафом від 91 800 до 153 000 грн або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
Якщо пожежа призвела до загибелі людей або масового знищення фауни – до 10 років ув’язнення.
У період воєнного стану підпали можуть кваліфікуватися як диверсія!
Якщо пожежу спричинено умисно, з метою завдання шкоди державній безпеці, це може бути розцінене як диверсія відповідно до ст. 113 Кримінального кодексу України. Покарання – від 10 до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Що робити замість підпалів?
Компостування – перетворює органічні відходи на корисне добриво.
Мульчування – подрібнені рослинні залишки захищають ґрунт від висихання та бур'янів.
Якщо ви стали свідком підпалу – не зволікайте!
Терміново телефонуйте 101 та повідомляйте про займання!
Спалювання сухої трави – це не прибирання, а злочин проти природи та суспільства!