ЧОРНОБИЛЬ - БІЛЬ НАШ ДАВНІЙ

Дата: 26.04.2017 21:29

Тридцять один рік тому вогонь Чорнобильської катастрофи обпалив землю України та ввійшов в історію як нове безпрецедентне глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття.

«Мирний атом» за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, здолав державні кордони, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження, що на довгі роки стала ізольованою від навколишнього світу.

Чорнобиль – це біль та смуток кожного. Чорнобиль – і величезна трагедія, і символ вистражданої мужності багатьох тисяч людей. Це стало можливим завдяки самовідданості і героїзму пожежників, спеціалістів-атомників, транспортників, шахтарів, військових, працівників правоохоронних органів, будівельників, вчених, медиків – багатьох наших з вами земляків, в тому числі присутніх на сьогоднішньому зібранні та тих, кого сьогодні немає поруч з нами. Вони пройшли через радіоактивне горнило, ризикуючи власним життям.

Сьогодні ми запалимо свічку пам’яті й вшануємо їх хвилиною мовчання...

Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь – знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 р. Поля і луки, ліси і озера, річки і ставки Чорнобильщини тяжко уражені невидимою чорною хворобою.